طراحی صفحه ی درباره ما (about us)

صفحه درباره ما چیست؟ و اهمیت آن در طراحی سایت چیست؟

وب سایت از صفحات مختلفی شکل گرفته است که یکی از صفحات مهم آن ” صفحه درباره ما ” می باشد. برگه درباره ما بطور خلاصه به معرفی شرکت شما می پردازد، مواردی که در این صفحه ارائه می‌شود شامل تاریخچه شرکت، اهداف شرکت برنامه های شرکت و اطلاعاتی که خواندن آن توسط مشتری باعث شناخت برند شما می ‌گردد.

در این مقاله به نحوه ی طراحی صفحه ی درباره ما میپردازیم.

چرا صفحه  ی درباره ی ما اهمیت دارد؟

نکته مهمی که در بیشتر سایتهای ایرانی توجهی به آن نمیشود طراحی صفحه درباره ما یا همان About Us است. در مرحله اول نوشتن مطالب خسته کننده و نوشته های طولانی و مطالب کوتاه و ناقض، باعث خسته شدن مخاطب  و در نهایت افت اعتبار شرکت و سایت میشود. در مرحله دوم زمان نوشتن وبلاگ علاوه بر مخاطبان باید موتور های جستوجو را نیز در نظر بگیریم که مطمئن شویم متن ما از نظر انها یک متن بهینه و مفید است.

معمولا تصور میشود که کاربران به صفحه درباره ما توجهی نکرده، متن معرفی شرکت را نمی خوانند و بیشتر به خدمات و محصولات ارائه شده در سایت مراجعه میکنند، این تفکر تا حدی صحیح است ولی زمانیکه قرار است یک بازدیدکننده به مشتری تبدیل شود اهمیت صفحه درباره ما یا درباره شرکت بیش از پیش افزایش می یابد. با طراحی مناسب و ارائه اطلاعات در صفحه درباره ما میتواند اولین قدم شما در این مسیر باشد.

نکات مهم در طراحی صفحه ی درباره ما(چگونه درباره ما بنویسیم؟):

1.شناسایی نیاز و اهداف مشتریان

شناسایی اهداف و نیاز های افرادی که وارد سایت شما میشوند یکی از وظایف شماست.کاربرانی که وارد سایت شما میشوند به دنبال نمونه کار ها و سابقه فعالیت شما، خلاقیت کافی و نرم افزار های استفاده شده در کار شما هستند ،تا از اعتبار کار و حیطه ی تخصصی شما اطمینان پیدا کنند و بهترین مکان برای ارائه این اطلاعات صفحه درباره ما یا درباره شرکت خواهد بود.

به عنوان نمونه در تصویر زیر صفحه ی درباره ی ما شرکت اتصالات گاز آریا است که به طور واضح درباره ی سابقه ی کاری، انواع ارائه ی خدمات و کیفیت خدمات خود به خوبی توضیح داده.

طراحی صفحه ی درباره ما  / نوشتن صفحه درباره ما
about us

2.استفاده از ادبیات مناسب

شما باید تشخیص دهید که چه نوع ادبیاتی برای صفحه درباره ما و ارتباط بهتر با مشتریان مناسب است،طنز نویسی در این بخش تاثیر مفیدی دارد.شاید نوشتن یک متن طنز در بخشی از درباره ی ما باعث جلب توجه و علاقه ی مخاطب به باقی مطالب و سایت شود.اما باید محیط و حیطه فعالیت سایت را نیز در نظر گرفت.شاید نوشتن یک صفحه درباره ما به زبان طنز برای سایتی که در زمینه مهندسی و یا آموزش مدیران و معلمان فعالیت میکند ایده مناسبی نباشد

3.استفاده از داستان نویسی

نوشتن یک داستان منحصر به فرد درباره ی خود یا شرکت در سایت باعث تقویت تصویر مخاطب از برند شما می شود.می توانید مسیر داستان خود را به صورت زیر بنویسید:

از کجا شروع کردید/چگونگی مسیر تکامل/نقاط عطف/ایده هایی که برای کار استفاده کردید/بحران هایی که داشتید و…

و همچنین با اضافه کردن تصاویر مدیران و پرسنل،محیط های مختلف شرکت و نمایشگاه هایی که در آن فعالیت داشته اید به داستان خود میتوانید با مخاطب ارتباط برقرار کنید.

در نمونه متن درباره ما در تصویر زیر به طور کامل بیوگرافی و داستان فرد قرار گرفته شده.

بهترین متن درباره ما
صفحه درباره ما سایت

4.عدم استفاده از تبلیغات

ما سعی داریم از صفحه درباره ما به عنوان معرفی خود و ارتباط با مخاطب استفاده کنیم.در این بخش نباید به معرفی محصولات و بهای آن پرداخت .باید با پرداختن به معرفی اهداف شرکت اجازه دهیم تا افراد با مطالعه آن تا حد بیشتری با اطلاعات شرکت و تفاوت های اساسی آن با سایر شرکت ها آشنا شوند.

5.پاسخ دادن به سوالات مخاطب

زمانی که مخاطب وارد سایت شما میشود با سوالاتی رو به و میشود مانند:

قابل اعتماد بودن شرکت:شما میتوانید با استفاده از بخش درباره ما قسمتی را به تاریخچه ،اعتبار و سابقه کاری شرکت اختصاص دهید.

رضایت مندی مشتری های قبلی : میتوانید با اختصاص دادن بخشی مختصر در مورد رضایتمندی مشتری ها به مخاطب اطمینان خاطر دهید.

کیفیت ارائه خدمات:با معرفی مختصر خدمات و محصولات در این بخش مخاطب به پاسخ سوال خود دست می یابد. 

با پیدا کردن سوالات ذهن مخاطب ،صفحه درباره ما موفق تر خواهد بود.

6.جلب اعتماد مشتری

با استفاده کردن از حقایق ، سابقه کاری شرکت ،معرفی ارائه انواع خدمات ،اعتبار و معرفی ارزش های آن باعث اعتماد بیشتر مشتری به سایت میشود.

به عنوان نمونه در صفحه درباره ما زیر به طور کامل استاندارد های شرکت و انواع گواهینامه ها را معرفی کرده که باعث جلب اعتماد مشتری میشود .

بهترین متن درباره ما

هدف از طراحی صفحه ی درباره ما چیست؟

هدف طراحی صفحه ی درباره ما آگاهی دادن به مخاطب درباره ی  شرکت و فعالیت های آن است.از سوی دیگر موجب بازاریابی و جذب مشتری بالقوه میشود.محتوای این صفحه به یک کسب و کار کمک میکند تا خود را از یک رقابت متمایز کند. قرار دادن چهره و داستان به فروشگاه های آنلاین کمک میکند تا با مشتری ارتباط بهتری برقرار کرده و اعتماد را ایجاد کند. 

چرا صفحه درباره ما را احتیاج داریم؟

افراد جدیدی که به سایت مراجعه می کنند احتیاج دارند که درباره ی شرکت،تاریخچه و محصولات و.. اطلاعاتی دریافت کنند.این معیار ها در صفحه درباره ما قرار داده می شوند .بنابراین این صفحه برای دادن اطلاعات به مشتری لازم است.